Regulamin

REGULAMIN LIGI TENISA ZIEMNEGO OLSZTYN – KORTOWO 2024

 1. Postanowienia ogólne

a) Organizatorem rozgrywek ligowych jest Akademia Tenisa Ziemnego Krzysztof Malinowski.

b) Każdy uczestnik rozgrywek zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu.

c) Potwierdzeniem udziału w lidze jest wpłata wpisowego.

d) Wpisowe pokrywa koszt kortów za 22 mecze po 120 minut.

e) Prawo do gry w rozgrywkach mają wszystkie osoby, które opłaciły wpisowe.

f) Rozgrywki rozpoczynają się około 20.04.2024r. (zależne od pogody) i trwają do 06.10.2024r.

g) Potwierdzenie udziału w lidze przez zawodników, którzy brali udział w zeszłych edycjach rozgrywek ligowych do 28 marca 2024r.

h) Zgłoszenia nowych zawodników przyjmowane są do 15 kwietnia 2024r.

i) Uczestnicy biorą udział w rozgrywkach na własne ryzyko i odpowiedzialność.

 

 1. System rozgrywek ligowych

a) Rozgrywki odbywają się w systemie każdy z każdym (mecz + rewanż) w ramach grup ligowych, które są dostępne na stronie ligi: www.liga-tenisa.olsztyn.pl

b) Każdy mecz gramy do dwóch wygranych setów, przy stanie 1:1 w setach jako trzeci set gramy SUPER TIEBREAK do 10 punktów (w super tiebreaku w sytuacji, gdy jest stan 9:9 gra się do dwóch punktów przewagi).

c) Każdy mecz przewidziany jest na 120 minut. W sytuacji, gdy zawodnicy potrzebują więcej czasu na rozegranie meczu – jest taka możliwość, jeżeli kort jest wolny i/lub gdy kolejni zawodnicy wyrażają zgodę na dokończenie meczu (w sytuacji, gdy mecz się przedłuży – rozpoczęcie kolejnej godziny do 30 minut płatne za pół godziny, przekroczenie 30 minut płatne za godzinę zgodnie z cennikiem). Płatność odbywa się na bieżąco po meczu gotówką lub blikiem. W przypadku nieuregulowania należności nie będzie można przystąpić do rozegrania kolejnego meczu ligowego.

d) Zakaz podwajania meczów – niedopuszczalne jest rozegranie jednego meczu, którego wynik podawany jest jako wynik dwóch rozegranych spotkań, czyli meczu i rewanżu.

e) Po każdym zakończonym meczu szczotkujemy po sobie kort.

f) Każdy z zawodników powinien rozegrać JEDEN MECZ W TYGODNIU, w sytuacji urlopu, wyjazdu, choroby, bądź innych problemów zawodnik nieobecny jest zobowiązany do nadrobienia swoich meczy.

g) Na mecz ligowy stawiamy się 10 minut przed wyznaczoną godziną rozpoczęcia meczu.

h) Wszystkie mecze rozpoczęte a nie dokończone np. warunki atmosferyczne, dogrywane są od stanu, w którym mecz został przerwany.

i) W sytuacjach spornych czy piłka była dobra czy aut jeśli nie ma śladu lub zawodnicy nie mogą się dogadać taką piłkę powtarzamy.

j) Każdy zawodnik ma zapewnioną możliwość rozegrania w ramach rozgrywek ligowych 22 mecze.

k) W przypadku mniejszej ilości osób w grupie (spowodowane brakiem wystarczającej liczby uczestników, kontuzjami, unikaniem rozegrania meczu itp.), a żeby móc rozegrać 22 mecze – w tej sytuacji z dniem 1 lipca uruchomimy możliwość dodatkowej rundy, która pozwoli na rozegranie łącznie 22 meczów.

l) Wszystkie mecze rozgrywane będą na dwóch obiektach tenisowych w Kortowie przy ul. Heweliusza 5 (8 kortów) i przy ul. Kanafojskiego 14 (5 kortów).

 

 1. Zasada umawiania meczy


a) W każdą niedziele w godzinach od 9:00 do 11:00 piszemy sms-a na numer 728-814-411 z dyspozycyjnością rozegrania meczu ligowego w dniach poniedziałek, wtorek, środa z zaznaczeniem godzin od której do której możemy rozegrać mecz ligowy. Natomiast w każdą środę od godziny 9:00 do godziny 11:00 piszemy sms-a z dyspozycyjnością rozegrania meczu ligowego w dniach czwartek, piątek, sobota i niedziela z zaznaczeniem godzin od której do której możemy rozegrać mecz ligowy.
Brak wysłania SMS-a będzie powodował brak umówienia meczu ligowego.

b) Umówiony mecz można odwołać bezkosztowo na 26 godzin przed jego rozpoczęciem w innej sytuacji mecz będzie traktowany jak rozegrany oraz wygrana będzie po stronie osoby która stawiła się. W przypadku odwołania umówionego meczu ligowego w terminie krótszym niż 26H opłata za kort przepada w pełnej wysokości i jeżeli zawodnicy uznają, że chcą rozegrać ten mecz bez wpisywania walkowera w innym terminie będą musieli zapłacić za rezerwacje nowego terminu za kort zgodnie z cennikiem.

c) Po każdym rozegranym meczu zawodnik, który wygrał mecz jest zobowiązany wejść na swoje konto mailowe i wpisać wynik spotkania (mail z zapytaniem o wynik przychodzi po godzinie od rozpoczęcia spotkania, w którym jest link poprzez, który należy wpisać wynik).

d) Jeżeli zawodnik celowo dwukrotnie unika umówienia się na mecz ligowy z danym zawodnikiem w tej sytuacji odgórnie przy trzeciej próbie umówienia meczu zostaje wyznaczony termin, na który jeżeli zawodnik, który unikał zagrania meczu nie stawi się otrzymuje walkower.

e) Dla ułatwienia umawiania meczy ligowych zostaną utworzone grupy ligowe w aplikacji Whatsapp przez, które będzie można również samemu umówić się na mecz ligowy w sytuacji niewysłania SMS-a z dyspozycyjnością w wyżej wskazanych terminach.

 

 1. Punktacja

 • za mecz wygrany (2:0) – 3 pkt

 • za mecz wygrany (2:1) – 2 pkt

 • za mecz przegrany (2:1) – 1 pkt

 • za mecz przegrany (2:0) – 0 pkt

 • za mecz nie rozegrany dla osoby która nie była w stanie rozegrać spotkania (kontuzja, walkover itp. itd.) – 0 pkt

 • za mecz nie rozegrany dla osoby która była w stanie rozegrać spotkanie lecz przeciwnik na to nie pozwolił – 3 pkt.

 

 1. Awanse i spadki

a) Po zakończeniu XIII edycji Ligi Tenisa Ziemnego 2024 czterech najlepszych zawodników z każdej grupy awansuje do grupy wyższej, natomiast czterech zawodników z ostatnimi miejscami w rankingu spada do grupy niższej w XIV edycji Ligi Tenisa Ziemnego 2025. Zawodnicy z grupy Zaawansowanej I nie awansują, a zawodnicy z grupy średniozaawansowanej IV nie spadają.

b) Grupą wyjściową dla wszystkich osób rozpoczynających przygodę z ligą jest grupa średniozaawansowana I bądź niższa. Wyjątek: zawodnik po sprawdzeniu umiejętności, jeżeli rzeczywiście nadaje się do grupy wyższej w tej sytuacji wpisany jest do grupy według Jego umięjętności.

c) Jeżeli gracz uczestniczący w rozgrywkach ligowych, nie przystąpi do rozgrywek w roku następnym, automatycznie spada do niższej grupy.

d) Organizator ma prawo rozdać 10 dzikich kart. Dzika karta upoważnia zawodnika do zagrania w rozgrywkach ligowych w grupie wyższej niż jest aktualnie. Koszt dzikiej karty to 500 złotych.

 

 1. Podsumowanie rozgrywek ligowych

Z dniem 06 października 2024r. podsumowuję LIGĘ TENISOWĄ 2024, podliczam każdego zawodnika wygrane, przegrane oraz mecze nierozegrane i wyłaniam TRZECH najlepszych zawodników z każdej grupy, którzy otrzymają nagrody.

 1. Kolejność w rankingu

 1. Największa liczba zdobytych punktów

 2. W przypadku jednakowej ilości zwycięstw dwóch zawodników o kolejności decyduje: wynik bezpośredniego meczu ich pojedynku

 3. W przypadku, gdy trzech lub więcej zawodników ma taką samą liczbę zwycięstw, o kolejności decyduje: większa różnica setów wygranych od przegranych (we wszystkich rozegranych meczach) jeżeli procedura ta doprowadzi do wyeliminowania przynajmniej jednego zawodnika, należy wrócić do punktu 2, większa różnica gemów wygranych od przegranych (we wszystkich rozegranych meczach) jeżeli procedura ta doprowadzi do wyeliminowania przynajmniej jednego zawodnika, należy wrócić do punktu 2.

 1. Wpisowe (zawiera)

a) opłata za uczestnictwo (skuteczne umawianie meczy, rezerwacja kortów);

b) opłata za korty (limit czasowy na mecz ligowy dwie godziny)

c) 3 opakowania piłek Tretorn Swedish Open dla każdego uczestnika;

d) koszulkę T-shirt ligową marki Babolat;

e) wejściówkę na imprezę zakończeniową w Restauracji Browar Warmia w dniu 25 października 2024r. (piątek);

f) udział w losowaniu atrakcyjnych nagród;

g) opłatę za przygotowanie, prowadzenie i aktualizowanie na bieżąco strony internetowej i facebooka (zapewniona aktualizacja rankingów na stronie ligowej nie rzadziej niż co 72H).

Wpisowe NIE POKRYWA opłaty za sztuczne oświetlenie kortów, które jest płatne dodatkowo: oświetlenie kortu 15 zł /h.

W sytuacji rezygnacji, kontuzji lub innego problemu, który zaistniał wpisowe nie podlega zwrotowi. Dopuszczalne jest jedynie znalezienie osoby na zastępstwo za Siebie, która będzie kontynuowała rozgrywki.

 

***PŁATNOŚĆ JEDNORAZOWA

termin płatności do 28 marca 2024r. (liczy się data zaksięgowania płatności) – płatność po tym terminie: + 15% kwoty wpisowego.

Kwota wpisowego dla Uczestników, którzy brali udział przynajmniej w jednej edycji ligi: 1650 zł.

Kwota wpisowego dla nowych Uczestników: 1800 zł.

***PŁATNOŚCI NA RATY

– możliwość płatności rozłożonej na cztery raty: I rata do 28 marca kwota: 500 zł, II rata do 22 kwietnia: 500 zł, III rata do 22 maja: 500 zł, IV rata do 21 czerwca: 500 zł. (symulacja rozłożenia na mniej lub więcej rat lub na krótszy lub dłuższy okres czasu – po zapytaniu mailowym będę wysyłał indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb).

Dwa sposoby płatności:

1) gotówka,

2) przelew.

Dane do przelewu:

Akademia Tenisa Ziemnego Krzysztof Malinowski

Aleja Warszawska 105/168

10-701 Olsztyn

Numer konta bankowego MBANK: 58 1140 2004 0000 3902 7616 8354

Tytuł przelewu: imię i nazwisko Uczestnika/Uczestniczki

Problemy, wątpliwości oraz pytania proszę kierować bezpośrednio telefonicznie pod numer +48 728-814-411 lub e-mail: krzysiek-mal@wp.pl

Wszystkie mecze rozgrywamy na dwóch obiektach tenisowych w Kortowie: przy ulicy Kanafojskiego 14 (5 kortów przy plaży) i przy ul. Heweliusza 5  (8 kortów przy Restauracji Kortowskiej).

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI!!!

Potwierdzenie udziału w lidze poprzez dokonanie płatności wiąże się z (AKCEPTACJĄ) wyrażeniem zgody na przetwarzanie i publikację danych osobowych uczestnika rozgrywek ligowych (dane osobowe takie jak: imię i nazwisko) na stronie ligowej: www.liga-tenisa.olsztyn.pl dla potrzeb niezbędnych do prowadzenia Ligi Tenisa Ziemnego Olsztyn – Kortowo 2023 (Państwa imię i nazwisko zawarte będą na stronie ligowej w planie gier, wynikach, rankingach, liście osób startujących), a także potwierdzenie udziału w lidze wiąże się z (AKCEPTACJĄ) wyrażeniem zgody na przetwarzanie i publikację zdjęć z rozgrywek ligowych, grill’a ligowego, gali wręczenia nagród na stronie ligowej: www.liga-tenisa.olsztyn.pl oraz na koncie ligowym facebook’a:  https://www.facebook.com/LigaTenisaZiemnego2015/. (zgodnie z polityką prywatności organizatorem rozgrywek ligowych jest Akademia Tenisa Ziemnego Krzysztof Malinowski, która zgodna z postanowieniami RODO – Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych)).

Mapka dojazdowa z aktualnymi warunkami dojazduSponsorzy

Gdzie
gramy?

Olsztyn–Kortowo przy ulicy Czesława Kanafojskiego 14

Mecze ligowe odbywają się na kortach tenisowych położonych w Olsztynie – Kortowie przy ulicy Czesława Kanafojskiego 14. Obiekt składa się z 7 kortów tenisowych, przy czym 5 kortów znajduje się w jednym kompleksie, a dwa pozostałe są kortami pojedynczymi. Wszystkie korty mają nawierzchnię ziemną (mączka ceglana). Obiekt usytuowany jest w pobliżu przepięknego jeziora Kortowskiego i lasu.

BIURO
Zapisy, informacja

Tel: (+48) 608 214 215 (9.00-20.00)
SMS: 24h
kontakt@liga-tenisa.olsztyn.pl

ORGANIZATOR
Ligi Tenisa Ziemnego

Krzysztof Malinowski
Tel: (+48) 728 814 411 (8.00-22.00)
SMS: 24h
kontakt@liga-tenisa.olsztyn.pl

© Liga Tenisa Ziemnego Kortowo 2019
Realizacja:

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.