Regulamin

 

Regulamin Ligi Tenisa Ziemnego Olsztyn – Kortowo 2019

 

System gier to KAŻDY Z KAŻDYM (mecz/rewanż).

Każdy mecz gramy do dwóch wygranych setów, przy stanie 1:1 w setach jako trzeci set gramy SUPER TIEBREAK do 10 punktów (w super tiebreaku w sytuacji, gdy jest stan 9:9 gra się do dwóch punktów przewagi).

Każdy mecz przewidziany jest na 120 minut. W sytuacji, gdy zawodnicy potrzebują więcej czasu na rozegranie meczu – jest taka możliwość, jeżeli kort jest wolny lub gdy kolejni zawodnicy wyrażają zgodę na dokończenie meczu. (w sytuacji, gdy mecz się przedłuży – NIE MA ŻADNYCH DODATKOWYCH OPŁAT ZA KORT!!!)

Zakaz podwajania meczów – niedopuszczalne jest rozegranie jednego meczu, którego wynik podawany jest jako wynik dwóch rozegranych spotkań, czyli meczu i rewanżu.

Po każdym zakończonym meczu szczotkujemy po sobie kort.

Liga rozpoczyna się 10 kwietnia 2019r. i trwa do końca sezonu tenisowego na dworzu czyli maksymalnie do 13 października 2019r.

Każdy z zawodników powinien rozegrać JEDEN MECZ W TYGODNIU, w sytuacji urlopu, wyjazdu, choroby, bądź innych problemów zawodnik nieobecny jest zobowiązany do nadrobienia swoich meczy. Na mecze umawiamy się między sobą telefonicznie, ustalamy dzień + godzinę i od razu wysyłamy sms-a do mnie w celu zarezerwowania kortu na umówiony mecz, treść sms-a (imię i nazwisko przeciwnika data i godzina spotkania).

Umówiony mecz można odwołać na 24 godziny przed jego rozpoczęciem w innej sytuacji mecz będzie traktowany jak rozegrany oraz wygrana będzie po stronie osoby która stawiła się.

Po każdym rozegranym meczu zawodnik, który wygrał mecz jest zobowiązany wysłać sms-a
(+48 608 214 215) z informacją o dokładnym wyniku spotkania.

 

PUNKTACJA

  • za mecz wygrany (2:0) – 3 pkt
  • za mecz wygrany (2:1) – 2 pkt
  • za mecz przegrany (2:1) – 1 pkt
  • za mecz przegrany (2:0) – 0 pkt
  • za mecz nie rozegrany dla osoby która nie była w stanie rozegrać spotkania (kontuzja, walkover itp. itd.) – 0 pkt
  • za mecz nie rozegrany dla osoby która była w stanie rozegrać spotkanie lecz przeciwnik na to nie pozwolił – 3 pkt.

 

AWANSE / SPADKI

Po zakończeniu VIII edycji Ligi Tenisa Ziemnego 2019 czterech najlepszych zawodników z każdej grupy awansuje do grupy wyższej, natomiast czterech zawodników z ostatnimi miejscami w rankingu spada do grupy niższej w XI edycji Ligi Tenisa Ziemnego 2020. Zawodnicy z grupy Zaawansowanej I nie awansują, a zawodnicy z grupy średniozaawansowanej III nie spadają.

Grupą wyjściową dla wszystkich osób rozpoczynających przygodę z ligą jest grupa średniozaawansowana I bądź niższa.

Organizator ma prawo rozdać 10 dzikich kart. Dzika karta upoważnia zawodnika do zagrania w rozgrywkach ligowych w grupie wyższej niż jest aktualnie. Koszt dzikiej karty to 500 złotych.

 

PODSUMOWANIE

Z dniem 13 października 2019r. podsumowuję LIGĘ TENISOWĄ 2019, podliczam każdego zawodnika wygrane, przegrane oraz mecze nierozegrane i wyłaniam TRZECH najlepszych zawodników z każdej grupy, którzy otrzymają nagrody.

 

KOLEJNOŚĆ

  1. Największa liczba zdobytych punktów
  2. W przypadku jednakowej ilości zwycięstw dwóch zawodników o kolejności decyduje: wynik bezpośredniego meczu ich pojedynku
  3. W przypadku, gdy trzech lub więcej zawodników ma taką samą liczbę zwycięstw, o kolejności decyduje: większa różnica setów wygranych od przegranych (we wszystkich rozegranych meczach) jeżeli procedura ta doprowadzi do wyeliminowania przynajmniej jednego zawodnika, należy wrócić do punktu 2, większa różnica gemów wygranych od przegranych (we wszystkich rozegranych meczach) jeżeli procedura ta doprowadzi do wyeliminowania przynajmniej jednego zawodnika, należy wrócić do punktu 2.

Wszystkie mecze rozpoczęte a nie dokończone np. warunki atmosferyczne, dogrywane są od stanu, w którym mecz został przerwany.

W sytuacjach spornych czy piłka była dobra czy aut jeśli nie ma śladu lub zawodnicy nie mogą się dogadać taką piłkę POWTARZAMY.

Każdy z zawodników na rozpoczęcie LIGI TENISA ZIEMNEGO 2019 otrzyma 3 puszki z piłkami, którymi mają być rozgrywane mecze TYLKO LIGOWE. W sytuacji, gdy zawodnik wyczerpał swój zapas piłek jest możliwość dokupienia piłek TRETORN SERIE+ CONTROL (4 piłki w puszce) za 30 zł.

 

ZASADA DOTYCZĄCA „KTO DAJE PIŁKI NA MECZ???”

W pierwszej fazie rozgrywek ligowych tzn. ”meczu głównym” losujemy i ten zawodnik, który przegra losowanie daje piłki, a w meczu rewanżowym piłki daje jego przeciwnik.

Wpisowe nie pokrywa opłaty za sztuczne oświetlenie kortów w godzinach wieczornych. W sytuacji, jeżeli zawodnicy chcą i zgadzają się na grę meczu ligowego przy sztucznym oświetleniu zobowiązani są do uiszczenia opłaty za światło u obsługi kortów. Cennik: pół godziny – 6zł; godzina – 12zł; półtorej godziny – 18zł; dwie godziny – 24zł.

Zawodnik, który spóźni się na mecz powyżej 15 minut, traktuje się jako walkower chyba, że osoba obecna punktualnie zgadza się na rozegranie meczu pomimo spóźnienia.

W sytuacji rezygnacji, kontuzji lub innego problemu, który zaistniał wpisowe nie podlega zwrotowi.

Problemy, wątpliwości oraz pytania proszę kierować bezpośrednio telefonicznie pod numer +48 608-214-215.

Wszystkie mecze rozgrywamy na kortach w Kortowie przy ulicy Kanafojskiego 14 (korty tenisowe przy plaży kortowskiej, przy klubie AGROS).

Lokalizacja poszczególnych kortów: korty od numeru 1 do 5 znajdują się obok siebie przy klubie AGROS, kort numer 6 znajduję się obok plaży kortowskiej – jest to ten pojedynczy kort, kort numer 7 znajduje się za sklepem RAST.

Mapka dojazdowa z aktualnymi warunkami dojazduSponsorzy

Gdzie
gramy?

Olsztyn–Kortowo przy ulicy Czesława Kanafojskiego 14

Mecze ligowe odbywają się na kortach tenisowych położonych w Olsztynie – Kortowie przy ulicy Czesława Kanafojskiego 14. Obiekt składa się z 7 kortów tenisowych, przy czym 5 kortów znajduje się w jednym kompleksie, a dwa pozostałe są kortami pojedynczymi. Wszystkie korty mają nawierzchnię ziemną (mączka ceglana). Obiekt usytuowany jest w pobliżu przepięknego jeziora Kortowskiego i lasu.

BIURO
Zapisy, informacja

Tel: (+48) 608 214 215 (9.00-20.00)
SMS: 24h
kontakt@liga-tenisa.olsztyn.pl

ORGANIZATOR
Ligi Tenisa Ziemnego

Krzysztof Malinowski
Tel: (+48) 728 814 411 (8.00-22.00)
SMS: 24h
kontakt@liga-tenisa.olsztyn.pl

© Liga Tenisa Ziemnego Kortowo 2019
Realizacja:

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.