Historia

Historia

Krzysztof Malinowski – pomysłodawca i organizator Ligi Tenisa Ziemnego w Kortowie

Krzysztof Malinowski – pomysłodawca i organizator Ligi Tenisa Ziemnego w Kortowie.

Kilka słów o sobie

Witam! Nazywam się Krzysztof Malinowski i jestem pomysłodawcą oraz organizatorem ligi tenisa ziemnego rozgrywanej w olsztyńskim Kortowie – na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.  Z tenisem jestem związany od dziecka. W dyscyplinie tej odniosłem kilka ciekawych sukcesów. Obecnie pracuję jako licencjonowany instruktor sportu w dyscyplinie tenis ziemny.

Początki

W styczniu 2012 roku pomyślałem sobie, że dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie ligi tenisowej dla olsztyńskich tenisistów. Zacząłem pytać znajomych tenisistów z Olsztyna i okolic czy byliby taką inicjatywą zainteresowani i czy chcieliby wziąć udział – od większości usłyszałem stanowcze „tak to super pomysł”. Dlatego zacząłem w tym kierunku działać i udało mi się zebrać garstkę ludzi, dla których zorganizowałem w 2012 r. pierwszą ligę tenisa ziemnego. Z roku na rok, kortowska liga tenisa cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a co za tym idzie zwiększa się liczba jej uczestników.

Rośniemy w siłę

W pierwszej edycji ligi startowało 12 osób, rok później liczba uczestników zwiększyła się aż do 21 osób i z roku na rok jest coraz więcej osób startujących, dla których stworzyłem podział na trzy grupy w zależności od poziomu zaawansowania. W roku 2015 wystartowało ponad 60 osób, którzy rozegrali 716 meczy z 740 przewidzianych spotkań. W roku 2016 i 2017 w rozgrywkach ligowych wystartowało 100 zawodników podzielonych na sześć grup: średniozaawansowaną I, II, III i zaawansowaną I, II, III. W roku 2018 liczba zawodników zwiększyła się aż do 120 osób. Spośród 1180 przewidzianych spotkań rozegrano 1142. W roku 2019 i 2020 liczba zawodników zwiększyła się aż do 160 osób. Od 2021 roku liczba zawodników przekroczyła 200 osób, a w 2023 roku w lidze wzięło udział 248 zawodników i zawodniczek, co traktuję jako ogromny sukces. W najśmielszych marzeniach, nie oczekiwałem takiego przyrostu zainteresowania. Oficjalnie największa Liga Tenisa Ziemnego w Polsce. 🙂

Sponsorzy

Dzięki pozyskaniu wielu Sponsorów Liga Tenisa Ziemnego stała się prestiżowymi rozgrywkami tenisowymi, w których każdy uczestnik otrzymuje koszulkę ligową marki Babolat z logo ligi i Sponsorów, trzech najlepszych zawodników w każdej grupie otrzymuje atrakcyjne nagrody oraz statuetki rzeźbione przez mistrza europy w rzeźbiarstwie.

Dla kogo jest liga?

Dla wszystkich, na każdym poziomie zaawansowania. Liczy się chęć startu, serce do walki …i punktualność. Zobowiązanie do uczestnictwa w lidze, prosimy potraktować poważnie, szanując czas własny i przeciwników.

 

 

 

 

000-akademia-tenisa-olsztyn

Akademia Tenisa Ziemnego Krzysztof Malinowski – szkoła tenisa w Olsztynie.

Poza działalnością ligową, skupiam się na aktywnej promocji i prowadzeniu Akademii Tenisa Ziemnego w Olsztynie. Jesteśmy renomowaną szkołą tenisa w Olsztynie dla wszystkich: dla dzieci rozpoczynających przygodę z tenisem, aktywnej młodzieży, która widzi w tenisie możliwość rozwoju swoich pasji sportowych i osób dorosłych na każdym poziomie zaawansowania.

Pasja, pasja ……i technologia

Tenis jest sportem dla każdego i ten fakt jest bazą mojej filozofii szkolenia. Przez zabawę, uśmiech i dobry humor na korcie przekazuję całą swoją wiedzę swoim podopiecznym. Aby proces szkolenia przebiegał jeszcze efektywniej, używamy najnowocześniejszych technologii jakie są obecnie dostępne na świecie: rakiety Babolat Pure Drive Play wbudowanymi czujnikami, elektroniczne maszyny serwujące Lobster Grand Elite V

Więcej przeczytasz na stronie Akademii Tenisa Ziemnego w Olsztynie – Zapraszam!

Jeśli masz pytania – pytaj śmiało:

Krzysztof Malinowski
Tel: (+48) 728 814 411 (8.00-22.00)
SMS: 24h
kontakt@liga-tenisa.olsztyn.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sponsorzy

Gdzie
gramy?

Olsztyn–Kortowo przy ulicy Czesława Kanafojskiego 14

Mecze ligowe odbywają się na kortach tenisowych położonych w Olsztynie – Kortowie przy ulicy Czesława Kanafojskiego 14. Obiekt składa się z 7 kortów tenisowych, przy czym 5 kortów znajduje się w jednym kompleksie, a dwa pozostałe są kortami pojedynczymi. Wszystkie korty mają nawierzchnię ziemną (mączka ceglana). Obiekt usytuowany jest w pobliżu przepięknego jeziora Kortowskiego i lasu.

BIURO
Zapisy, informacja

Tel: (+48) 608 214 215 (9.00-20.00)
SMS: 24h
kontakt@liga-tenisa.olsztyn.pl

ORGANIZATOR
Ligi Tenisa Ziemnego

Krzysztof Malinowski
Tel: (+48) 728 814 411 (8.00-22.00)
SMS: 24h
kontakt@liga-tenisa.olsztyn.pl

© Liga Tenisa Ziemnego Kortowo 2019
Realizacja:

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.
Administrator Danych, Polityka Prywatności.